Paigaldus

Meie 5G kunstmuruväljaku paigaldusprotsess on väga kiire. Ka siis, kui peame vana kunstmuru eemaldada, saab uuel väljakul palli mängida juba 7 päeva pärast!

Unikaalsed seadmed

Suudame seda tänu Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi Horisont 2020 toel välja töötanud unikaalsete seadmete abil, mis lisaks kiirusele võimaldavad meil ka väljakuid keerulistes oludes hooldada. Näiteks tribüünidega piiratud ühe kitsa sissepääsuga arena-tüüpi jalgpalliväljakutel või küttega platsidel, kus on suur oht vigastada väljaku-aluseid küttekaableid.

Konkurentidest kiiremad

Võrreldes konkurentidega eemaldame vana muru neli korda kiiremini ja paigaldame uue väljaku täies mahus kaks korda kiiremini, saades väljakult kätte 100% täitematerjalist. Tänu sellele on nii vana väljaku utiliseerimine kui ka uue paigaldamine jalgpalliklubile 50% soodsam.

Keskkonnasõbralik tehnoloogia

Meie väljatöötatud tehnoloogia on keskkonnasõbralik, kuna kogu vahetusprotsess tehakse jalgpallistaadionil kohapeal, siis on ka õhkupaisatava CO2 kogus võrreldes konkurentidega kuni 70% väiksem.

Kuidas me seda teeme?

Vana kunstmurukate rullitakse kokku maksimaalselt ühe päevaga. Rullid on 4 meetrit laiad ning kaaluvad kuni 10 tonni. Meie masinate surve väljakule on minimaalne, mis välistab aluskihi või väljakualuse küttesüsteemi kahjustamise.

Kogu jalgpallistaadioni vana kattematerjali rullid transporditakse hoiustamispaika, kus need on võimalik ladustada väikesel alal – 30 suure rulli jaoks kulub üksnes 250 ruutmeetrit pinda.

Kasutatud, kuid kvaliteetse väljakukatte saab lihtsasti paigaldada näiteks treeningväljakule või mõnele teisele vähesema kasutuskoormusega spordiplatsile. Taaspaigalduse materjalikadu on minimaalne ning väljaku markeeringujooned jäävad laitmatud. Vajadusel kasutame väljakul uut joonimismaterjali.

Mis on Arena Master?

See on mobiilne seade, mille abil saame vanalt jalgpalliväljakult kätte 100% täitematerjalist. Arena Master kuivatab täitematerjali otse kohapeal, eemaldab spetsiaalsete HEPA-filtritega tolmu ning eraldab liiva- ja kummiosad teineteisest.

See on suur eelis, sest puhastatud täitematerjal on võimalik samal väljakul kohe uuesti kasutusele võtta – väljaku omanikul pole vaja osta uut kummi- ja liivatäidet.

7 päevaga uus väljak

Väljakule paigaldatakse uus kunstmurukate ja liimitakse jooned. Seejärel lisatakse ühtlane kiht kuivatatud ning põhjalikult puhastatud liiva- ja kummitäidet.

Jalgpallurid saavad uuel väljakul mängida juba 7 päeva pärast väljakukatte vahetuse algust. See on lühim võimalik paus, mis uue kunstmuru paigaldamisel paratamatult tekib.

Vaata videot, kuidas muru täpne eemaldamine võimaldab nii murukatte kui ka täitematerjalide hilisemat uuesti kasutamist jalgpalliväljakul: