Hooldus

Sarnaselt loodusliku muruga väljakutele vajavad ka kunstmuruväljakud hooldamist. Korrapärane hooldus õige tehnikaga ja igapäevane kasutusnõuete järgmine mõjutab oluliselt kunstmuruväljaku mänguomadusi ning pikendada selle eluiga.

Kunstmuruväljaku hooldamine jaguneb igapäevaseks, iganädalaseks, igakuiseks ning aastaseks süvahoolduseks.

Igapäevane hooldus hõlmab väljakule sattunud prügi koristamist, drenaaži korrasoleku kontrolli ning väljaku sissepääsude ümbruse pühkimist, et jalgadega ei kantaks mustust ja mulda kunstmurule.

Iganädalane hooldus sisaldab väljaku harjamist (iga 25-30 kasutustunni järel) spetsiaalse kolmnurkharjaga, et tõsta kunstmurulibled taas püsti ja tasandada täitematerjali. Sügiselt lisandub langenud puulehtede koristamine, et vältida huumuse, vetikate ja sambla teket, mis muudavad väljaku mänguomadused kehvemaks. Samuti tuleb väljaku äärtest eemaldada umbrohi.

Vähemalt kord kuus tuleb kontrollida kummitäite kihi ühtlust värava alal, keskringis ning teistel tiheda kasutusega aladel. Ebaühtlane täide tasandatakse käsiharjaga, vajadusel lisatakse enne harjamist täitematerjali.

Vähemalt kord aastas tuleb kunstmuruväljakule teha süvahooldus, mis hõlmab täitematerjali eemaldamist ja puhastamist spetsiaalse tehnikaga, väljakule ühtlase kummitäite kihi lisamist ning seejärel väljaku harjamist. Vähemalt kord aastas kontrollitakse kunstmurukatte ühenduskohti ja ääri ning parandatakse katkised kohad kunstmurus. Tagasi tuleks lõigata väljaku kohale ulatuvate puude oksad, sest õietolm muudab väljaku kleepuvaks ja raskesti puhastatavaks.

Talvel lisandub hooldustöödele lume koristamine, mida tuleb teha väiketraktoriga, mille kaal ei ületa 1,5 tonni. Traktori rehvid peavad olema siledad ja madala mustriga ning sahk muudetava nurga ja puuteraga, et vältida kunstmuru kahjustamist. Jäätunud kohad tuleks sulatada tavapärase talvesoolaga.

Meie 5G Sport lahendus vabastab klubi jalgpalliväljaku hooldamise kohustusest, kuna kunstmuruväljaku igakuises renditasus sisaldub korrapärane hooldus kaasaegse tehnikaga. Jalgpalliklubi ja treener on vabanevad tülikast väljakuhoolduse korraldamisest ning saavad keskenduda oma põhitegevusele – jalgpallurite treenimisele ja võistluste korraldamisele.

 

Vaata videot meie pakutava lahenduse eelistest: