Hooldus

Sarnaselt naturaalmurule vajab ka kunstmuru korrapärast hooldamist spetsiaalse tehnikaga. Hooldusnõuete järgmine mõjutab oluliselt kunstmuruväljaku mänguomadusi ning pikendab selle eluiga. Hooldusprotsess jaguneb igapäevaseks, iganädalaseks ja igakuiseks jooksvaks hoolduseks ning aastaseks süvahoolduseks.

Kord päevas

Igapäevane hooldus hõlmab väljakule sattunud prügi koristamist, drenaaži korrasoleku kontrolli ning väljaku sissepääsude ümbruse pühkimist, et jalgadega ei kantaks mustust ja mulda kunstmurule.

Kord nädalas

Iganädalane hooldus sisaldab väljaku harjamist (iga 25-30 kasutustunni järel) spetsiaalse kolmnurkharjaga, et tõsta kunstmurulibled taas püsti ja tasandada täitematerjali. Sügisel lisandub langenud puulehtede koristamine, et vältida huumuse, vetikate ja sambla teket, mis muudavad väljaku mänguomadused kehvemaks. Samuti tuleb väljaku äärtest eemaldada umbrohi.

Kord kuus

Vähemalt kord kuus tuleb kontrollida kummitäite kihi ühtlust värava alal, keskringis ning teistel tiheda kasutusega kohtades. Ebaühtlane täide tasandatakse käsiharjaga, vajadusel lisatakse enne harjamist täitematerjali.

Kord aastas

Kord aastas tehakse kunstmuruväljakule süvahooldus. See hõlmab kunstmuruväljaku käitlemist spetsiaalse tehnikaga, et taastada elastsus, kohendada täitematerjali ja tagada täitematerjali ühtlane jaotus. Samuti lisatakse väljakule juurde vajaminev kummitäite kihi ja väljak harjatakse.

Vähemalt kord aastas kontrollitakse ka kunstmurukatte ühenduskohti ja ääri ning parandatakse katkised kohad. Tagasi tuleks lõigata väljaku kohale ulatuvate puude oksad, sest õietolm muudab väljaku kleepuvaks ja raskesti puhastatavaks.

Lumekoristus

Talvel lisandub hooldustöödele lume koristamine, mida tuleb teha väiketraktoriga, mille kaal ei ületa 1,5 tonni. Traktori rehvid peavad olema siledad ja madala mustriga ning sahk muudetava nurga ja puuteraga, et vältida kunstmuru kahjustamist. Jäätunud kohad tuleks sulatada tavapärase talvesoolaga.

Kõige olulisem – 5G kunstmuruväljakuga on elu lihtsam

Rendilepinguga antakse rentniku kasutusse kaasaegne harjamismasin väljaku iganädalaseks hooldamiseks. Lisaks sisaldab rendimakse ka igakevadist professionaalset süvahooldust. Jalgpalliklubi ja treenerid saavad keskenduda oma põhitegevusele – jalgpallurite treenimisele ja võistluste korraldamisele. Loe ka teiste rendilahenduse eeliste kohta!