Paigaldus

5G kunstmuruväljaku vahetusprotsess on kiire – enamasti saab väljakul uuesti jalgpalli mängida juba 7 päeva pärast. Suudame väljakukatte nii kiiresti välja vahetada tänu sellele, et oleme Euroopa Liidu teadusuuringute ja innovatsiooni raamprogrammi Horisont 2020 toel välja töötanud neli täiesti ainulaadset masinat. Nende seadmetega saab kunstmuru nobedalt välja vahetada ja hooldada ka keerukates oludes, näiteks tribüünidega piiratud ühe kitsa sissepääsuga arena-tüüpi jalgpalliväljakutel või küttega platsidel, kus on suur oht vigastada väljaku-aluseid küttekaableid.

Meie väljatöötatud tehnoloogia on keskkonnasõbralik. Kuna kogu vahetusprotsess tehakse jalgpallistaadionil kohapeal, siis on õhkupaisatava CO2 kogus võrreldes konkurentidega kuni 70% väiksem. Võrreldes konkurentide eemaldame vana muru neli korda kiiremini ja paigaldame uue väljaku täies mahus kaks korda kiiremini, saades väljakult kätte 100% täitematerjalist. Tänu sellele on nii vana väljaku utiliseerimine kui ka uue paigaldamine jalgpalliklubile 50% soodsam.


Esmalt rullitakse vana kunstmuru kokku, millele kulub maksimaalselt üks päev. Väljakukatte rullid on 4 meetrit laiad ning kaaluvad kuni 10 tonni. Meie kasutatavate masinate surve väljakule on minimaalne, mis välistab aluskihi või väljakualuse küttesüsteemi kahjustamise.

 

Seejärel transporditakse vana kunstmuru rullid hoiustamispaika. Transport sisaldub 5G Sport teenuse hinnas. Kogu jalgpallistaadionilt kokkurullitud vana väljakukatet on võimalik ladustada väikesel alal – 30 suure rulli jaoks on vaja üksnes 250 ruutmeetrit pinda. Suurtes rullides väljakukatte taaskasutusse suunamine on tehniliselt lihtne.

 

Kokkurullitud vana väljakukatte saab paigaldada näiteks treeningväljakule või mõne kooli jalgpalliplatsile. Kasutatud kunstmuru uuesti paigaldamisel on materjalikadu minimaalne ning väljaku jooned jäävad laitmatud. Vajadusel kasutame väljakul uut joonimismaterjali.

 

 

Oleme välja töötanud mobiilse seadme Arena Master, millega saame vanalt jalgpalliväljakult kätte 100% täitematerjalist. Arena Master kuivatab täitematerjali jalgpallistaadionil kohapeal, eemaldab spetsiaalsete HEPA-filtritega tolmu ning eraldab liiva- ja kummiosad teineteisest.

 

Ühe väljaku täitematerjali ümbertöötlemine võtab aega 3 päeva. Tänu sellele saab täitematerjali samal väljakul uuesti kasutusele võtta ning väljakuomanikul pole vaja osta uut kummi- ja liivatäidet.

 

 

 

Väljakule paigaldatakse uus kunstmurukate ja liimitakse jooned. Seejärel lisatakse ühtlane kiht kuivatatud ning põhjalikult puhastatud liiva- ja kummitäidet.

 

 

 

Jalgpallurid saavad uuel väljakul mängida juba 7 päeva pärast väljakukatte vahetuse algust. See on lühim võimalik paus väljaku kasutamisel, mis uue kunstmuru paigaldamisel paratamatult tekib.

 

 

 

 

 

Vaata videot, kuidas muru täpne eemaldamine võimaldab nii murukatte kui ka täitematerjalide hilisemat uuesti kasutamist jalgpalliväljakul: